Ankieta

Jaki "system" miałyby istnieć w pojedynkach talii

Rotacja
3 (100%)
Całość
0 (0%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: Marzec 04, 2017, 12:47:00 pm

Autor Wątek: Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?  (Przeczytany 2553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elbem

 • Moderator
 • Dragonic Overlord
 • *****
 • Wiadomości: 351
  • Zobacz profil
 • Ulubiona karta: Blue Storm Supreme Dragon, Glory Maelstrom
Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?
« dnia: Luty 18, 2017, 12:46:09 pm »
No to tak:

Czym są pojedynki talii? - Gry pomiędzy dwoma taliami tygodnia wybranymi przez nas z jakiejś określonej puli (jaka będzie pula talii, ustalimy później/poniżej)

Gdzie miały by się odbywać? - Są w sumie dwie opcje nad którymi myślę: Cardfight Area lub Tabletop Simulator (to drugie to tylko jak oboje graczy będą mieli dostęp do niego; kosztuje koło 20 euro/100 złotych na steamie, ale warto a dlaczego to informacje są tu: http://cardfight.pl/vanguard-circle/alternatywa-dla-cfa/ )

Ile i jaki rodzaj gier miałby się odbyć? - Standardowe gry na zasadach Best of 3 (3 gry zwycięża ta która zdobędzie 2 wygrane)

Kto miałby grać? - Najlepiej jakieś dwie osoby z forum (czy miałbym być to ja i ktoś inny, czy dowolne dwie osoby to była by już kwestia dogadania się, aczkolwiek aby uprościć sam proces nagrywania gier do tego projektu najlepiej, żebym ja grał plus ktoś inny z forum)

Dlaczego miały by się pojawiać akurat nagrania z gier a nie artykuły na ten temat jak planowałem wcześniej? - Cóż przemyślałem co nieco i doszedłem do wniosku, że nie będzie sensu tworzyć kolejnych artykułów zapełnionych ścianą tekstu, w której była by masa odniesień do istniejących już tematów (albo były by one po prostu powielane), a tak nagrania z gier uploadowane na YT mogą sprawić, że będzie coś się działo więcej niż tylko masa pisania (cóż gdyby tylko jeszcze jakieś turnieje poza takimi online by się odbywały to było by super, ale to może kiedyś ....... byle nie za długo na nie czekać :P )

Co ile miały by się pojawiać? - To już zależy od "systemu" jakim były by wybierane talię tygodnia do tych pojedynków: Rotacja czy Całość (wyjaśnienie czym jest rotacja i całość poniżej)

Kiedy miałby się pokazać pierwszy pojedynek talii? - Tu sytuacja taka sama jak w punkcie powyżej: zależnie od "systemu"

Na czym miałby polegać "system" "Całość"? - Cóż do pojedynków talii wybieralibyśmy dwie talię z tych już udostępnionych w dziale talia tygodnia w momencie rozpoczęcia głosowania. W przypadku tego "systemu" pierwszy pojedynek talii miałby się ukazać jakoś z końcem czerwca a początkiem lipca. Dodatkowo każdy kolejny pojedynek talii by się pojawiał co miesiąc (mniej więcej)

Na czym miałby polegać "system" "Rotacja"? - Cóż jak sama nazwa wskazuje: pula talii do wybierania by "rotowała" (jakkolwiek dziwnie to brzmi). Dokładniej miałoby to polegać na tym, że ograniczalibyśmy się do 6 talii: zaczynając na talii z Dragon Empire, a kończąc na talii z Zoo. W tym "systemie" pojedynki pojawiały by się co sześć tygodni (mniej więcej), a pierwszy pojawił by się jakoś z końcem marca/początkiem kwietnia.

Jak miały by wyglądać głosowania na talię które miały by brać udział w pojedynkach talii? - Wszystko zależało by od tego jaki byłby wybrany "system", ale nie zależnie od systemu byłby dwu tygodniowy (można zmniejszyć jak ktoś by chciał) termin głosowania an talię, po którym byłby kolejny tydzień/dwa tygodnie na podjęcie decyzji kto by grał którą z talii oraz na stoczenie "pojedynku", nagranie go i zuploadowaniu na kanał na YT. Co do bycia dokładniejszym: w "rotacji" byłaby to ankieta; w "całości" cóż na początku ankieta nie była by głupim pomysłem, ale wraz upływem czasu, ankieta by zajmowała za dużo czasu (i miejsca), więc raczej każdy musiałby wypisać swoje dwa wybory

Kiedy by się zaczynały głosowania? - Ponownie: zależy od wybranego "systemu": jeśli "rotacja" to w momencie pojawienia się artykułu z talią z nacji Zoo; jeśli "całość" to mniej więcej na początku każdego miesiąca.

Czy w przypadku "rotacji" nie będą się pojawiać talie z starszych okresów? - Nie, będą się one pojawiać, ale w późniejszym czasie jako (nazwę musielibyśmy dopracować, póki co podam taką jaka mi przyszła do głowy i tak będzie ona po angielsku) "Flashback Fights"

Czym były by "Flashback Fights"? - Były by to walki pomiędzy dwiema wybranymi taliami tygodnia, z "rotacji" które już były. Czyli nie brane były by do nich pod uwagę talie z aktualnych rotacji.

Jak były by wybierane talię do "Flashback Fights"? - Ankieta. Wybieralibyśmy jakie dwie/trzy rotacje chcemy zobaczyć (ta ankieta by trwała tydzień). Później bazując na wyniku ankiety stworzona byłaby kolejna z listą talii znajdujących się w danej rotacji z których by się wybierało dwie talie (ta trwała by tydzień/dwa) po czym reszta by wyglądała podobnie jak w przypadku pojedynków talii

Kiedy i co ile miałyby sie pojawiać "Flashback Fights"? - Nie wiem. Pojawiałyby się wtedy kiedy byłoby nimi zainteresowanie na forum. Na pewno nie wcześniej niż przejście pierwszych 4/5 rotacji. Co do tego jak często miałyby się pojawiać: nie wiem, na pewno nie pojawiałyby się regularnie jak pojedynki talii.

To w sumie było by na tyle co chciałem przekazać na temat pojedynków talii. W temacie robię ankietę w której chciałbym abyście wybrali który "system" do pojedynków talii byście chcieli mieć: "rotacja" czy "całość"


Dragonic Overlord "THE KAWAIIIIIII" : where is your god now?!

Offline BaRman

 • Blaster Blade
 • ****
 • Wiadomości: 245
  • Zobacz profil
 • Team :
Odp: Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2017, 01:42:47 pm »
Według mnie trochę za dużo kombinowania. Ja wybieram rotację, bo wydaję się mieć lepszą możliwość wyboru. Zobaczymy jak inni.
:o

Offline issackmp

 • Dragonic Overlord
 • *****
 • Wiadomości: 454
  • Zobacz profil
 • Team :
 • Ulubiona karta: Dragheart, Luard
Odp: Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2017, 01:49:24 pm »
Przede wszystkim wybór klanów jest zbyt randomowy. Po pierwsze sugerowałbym żeby co tydzień każdy mógł zagłosować na 3 np. klany z póli wszystkich nacji z restrykcją, że nie można głosować 2 razy na ten sam klan, 2 głosowania pod rząd na ten sam klan i że nie można głosować na klan, który wygrał w danym miesiącu. A reszta to pikuś. Np. pojedynek klanów raz na 2 tygodnie między zwycięzcami. w 2 połowie to samo i finał między zwycięzcami xd

Offline Elbem

 • Moderator
 • Dragonic Overlord
 • *****
 • Wiadomości: 351
  • Zobacz profil
 • Ulubiona karta: Blue Storm Supreme Dragon, Glory Maelstrom
Odp: Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2017, 02:44:29 pm »
Według mnie trochę za dużo kombinowania. Ja wybieram rotację, bo wydaję się mieć lepszą możliwość wyboru. Zobaczymy jak inni.
Rzeczywiście, zgadzam się jest sporo mieszania.
Ale kilka rzeczy które chciałbym zaznaczyć:
Raz: pojedynki talii mają być zależne od talii tygodnia.
Dwa: głosowanie na talię tygodnia z podziałem na nację celem tego (poniekąd) miało być ułatwienie mi robienia ankiet.
Trzy: w sumie
Po pierwsze sugerowałbym żeby co tydzień każdy mógł zagłosować na 3 np. klany z póli wszystkich nacji z restrykcją, że nie można głosować 2 razy na ten sam klan, 2 głosowania pod rząd na ten sam klan i że nie można głosować na klan, który wygrał w danym miesiącu.
zgadzam się z tym, jest to ciekawa opcja. Poza tym to co jest teraz niby jest randomowe ale na pewno (a przynajmniej dla mnie) mniej randomowe niż wybieranie z pośród wszystkich klanów, bo niby jest jakiś schemat według którego są wybierane (niby)
Cztery:
Przede wszystkim wybór klanów jest zbyt randomowy.
tu też się zgadzam jest zbyt randomowy, ale jest pewna rzecz w której to może pomóc, a dokładniej w tym, że jakiś klan "musiał by poczekać 6 tygodni" nim by się pojawił po raz kolejny, w przypadku cytatu z 3 punktu, klan mógłby się pojawiać co miesiąc, a to by zabiło różnorodność.
Pięć:
A reszta to pikuś. Np. pojedynek klanów raz na 2 tygodnie między zwycięzcami. w 2 połowie to samo i finał między zwycięzcami xd
okej zgadzam się jest to o wiele łatwiejsze niż to co ja zaproponowałem.

Tak podsumowując: proponuję na razie zostawić ten temat niech się też inni wypowiedzą, ankietę zostawię.
Przyznaję się trochę się "napaliłem" na robienie tego (tych) projektów, przez co nie wszystko do końca przemyślałem (co widać chociażby po moim kombinowaniu).
Mimo wszystko (nie zależnie od propozycji jakie by tu zapadły) tą "rotację" (czyli do wyboru klanów z nacji Zoo) chciałbym dokończyć a później się zobaczy (prawdopodobnie najlepszą opcją było by zrobić tak jak napisał issackmp)

Jeśli wyjdzie, że wszyscy się zgodzą to bym zrobił (po wyjściu artykułu związanego z talią z nacji Zoo) tak jak było w tej wypowiedzi, ale z małymi zmianami a dokladniej (pogrubione będą moje poprawki, a skreślenia to będą te które były w oryginale; wszystko zrobię w cytacie):
Przede wszystkim wybór klanów jest zbyt randomowy. Po pierwsze sugerowałbym żeby co tydzień każdy mógł zagłosować na 3 np. klany z puli wszystkich nacji na 4 klany z puli wszystkich dostępnych z restrykcją, że nie można głosować 2 razy na ten sam klan, 2 głosowania pod rząd na ten sam klan i że nie można głosować na klan, który wygrał w danym miesiącu, nie można głosować na ten sam klan który już wygrał w przeciągu 8 poprzednich tygodni (nie będe ich umieszczać w ankiecie więc to nie będzie problemem, będą się pojawiać w momencie minięcia 8 tygodnia po publikacji artykułu o nim). A reszta to pikuś. Np. pojedynek klanów raz na 2 tygodnie między zwycięzcami. w 2 połowie to samo i finał między zwycięzcami xd. Dodatkowo raz na 4 miesiące brało by się talię które wygrały i robiło między nimi mini turniej dla urozmaicenia życia; chociaż to mogło by trochę mieszać, więc to kwestia do dogadania


Dragonic Overlord "THE KAWAIIIIIII" : where is your god now?!

Offline issackmp

 • Dragonic Overlord
 • *****
 • Wiadomości: 454
  • Zobacz profil
 • Team :
 • Ulubiona karta: Dragheart, Luard
Odp: Pojedynki Talii - co, gdzie, jak i dlaczego?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2017, 02:57:21 pm »
Nice

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19