Autor Wątek: Stan Meta Game na turniejach Standard  (Przeczytany 875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elbem

  • Dragonic Overlord
  • *****
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Ulubiona karta: Blue Storm Supreme Dragon, Glory Maelstrom
Stan Meta Game na turniejach Standard
« dnia: Lipiec 20, 2019, 04:38:20 pm »
Powiem na wstępie, że nie znalazłem podobnego tematu na forum (a przynajmniej nie szukałem zbyt długo i dokładnie, ale mniejsza o to).

Do sedna rzeczy: temat ten chciałbym by był czymś w stylu dyskusji na temat aktualnego stanu karcianki w formacie Standard (nie zależnie czy mówimy o japońskiej scenie czy tej poza jej granicami) oraz jak meta game może się zmienić pod wpływem nowych dodatków.

W skrócie chciałbym by to był typowo dyskusyjny temat o tym jak może wyglądać "układ sił" na turniejach (patrz tego jakich klanów się spodziewać).

Do zrobienia tego tematu zainspirował mnie post na blogu Freedomduo (dla ciekawskich) w którym zamieścił zdjęcia decków zwycięzców turnieji sklepowych, które odbyły się pomiędzy 15 a 21 lipca (21, bo lista jest ciągle aktualizowana) i wstępnie powiem, że pomimo tego iż turnieje były po wyjściu V-BT05: Aerial Steed Liberation, to jakie decklisty były mnie lekko zaskoczyło.

W każdym razie talie zwycięzców tak wyglądały (31 wyników na moment pisania tego):
8x Narukami (wszystkie korzystały z Eradicator, Gauntlet Buster Dragon
2x Bermuda Triangle (oba Melody)
2x Aqua Force (Glory Maelstrom)
3x Oracle Think Tank (Tsukuyomi)
3x Gold Paladin (Ezel)
5x Nubatama
2x Link Joker (Messiah)
4x Dimensional Police
1x Neo Nectar
1x Kagero (The End-Blademaster Hybrid)

Co mnie zaciekawiło (a może raczej zdziwiło) to fakt, że te 31 turnieji zostało zdominowanych w dużym stopniu przez Narukami, Nubatamy i Dimension Police (przynajmniej jeśli chodzi o zwycięzców) plus to iż na żadnym z tych turnieji nie wygrał, żaden Royal korzystający z Solitary Knight, Gancelot, ale to są japońskie turnieje, a tam grają nieco inaczej niż w Ameryce czy Europie, ale jest to wystarczający (jak dla mnie dowód) na to iż nowy Gancelot nie koniecznie jest czymś co będzie pozwalało Royalom wygrywać (owszem jest dobrym unitem, nawet za dobrym jak dla mnie), ale to nie zmienia faktu, że Royale w tych 31 turniejach nic nie wygrały.

Też na taki wygląd zwycięstw mógł wpłynąć także fakt, że były to turnieje sklepowe, a nie jakiejś większej kategorii, więc układ sił może wyglądać inaczej na innych turniejach.

Ale to przynajmniej moje zdanie, a co wy myślicie na temat takich wyników?


Dragonic Overlord "THE KAWAIIIIIII" : where is your god now?!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19