Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Elbem

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
Talie Tygodnia / Odp: Postęp prac nad artykułami
« dnia: Listopad 28, 2017, 08:18:36 pm »
Heloł ludziska, ja jeszcze żyję (chyba).

Kilka słów ode mnie na temat tego dlaczego nie było powrotu do projektu z końcem września/początkiem paźdiernika, oraz na temat wstępu.

No więc tak:

1) Z październikiem zacząłem studiować (ponownie i tym razem mam nadzieję skończyć te studia a nie przerwać na 5 semestrze, z 7), przez co ilość mojego wolnego czasu który mógłbym poświęcić na robienie artykułów zmalała.

2) W tym samym czasie co zacząłem studia dostałem swego rodzaju awans w pracy, przez co pracuje na różne zmiany, ale jestem szkolony by móc prowadzić maszynę na własny rachunek (patrz kontrolować produkcję i ustawiać maszynę, a nie być tzw. robolem który tylko wrzuca materiał do maszyny), przez co mój wolny czas jeszcze bardziej się skrócił (nie aż tak jak w związku z studiami, ale jednak).

3) Ten wolny czas który mi został to w dużej mierze albo odsypiam po pracy albo rozgrywam dwie czy gierki w Dead by Daylight albo w Warframie, ewentualnie w Pokemon Ultra Sun od zeszłego tygodnia.

4) Tak. Pamiętam. Ciągle czekają na zrobienie 2 artykuły. Jeden o Narukami, a drugi o Nubatamie, postaram się je zrobić, ale mam też pewną propozycję/prośbę, która będzie przedstawiona poniżej.

5) Czasami można było mnie zobaczyć jako obecnego na forum ale to zazwyczaj było na przerwach w pracy, przeglądałem co nowego na forum.

6) Podsumowując: dałem ciała (żeby gorzej tego nie określić), ale postaram się to jakoś naprawić.


Propozycja(e), powrotu do projektu (i nie tylko):

1) Na starcie chciałbym poprosić o pomoc.

Powiem szczerze mam nie wiele wolnego czasu, który co jak co zużywam na relaks, a nie na robienie czegoś do projektu, a jak już mam się za coś z projektem związanego zabrać, to najczęściej kończy się to tak, że albo jest zbyt późno i muszę iść albo do pracy albo spać by wstać na czas do pracy.

Jak miała by wyglądać owa pomoc? Otóż było już parę propozycji (głównie od Hackera, ale Teo chyba też się zgłaszał z tym do mnie na priwach), że wspomniane osoby by za mnie zrobiły jakiś artykuł, więc tutaj zgłaszam się z prośbą, jeśli ktoś jest zainteresowany czymś takim to najlepiej tu napisać i uzgodnić w temacie by wszyscy wiedzieli kto który artykuł będzie robił.

2) Zmienić typ projektu.

Zamiast talii tygodnia, zrobić to coś na zasadzie (nie mam pomysłu na nazwę) opisu jakiegoś konkretnego rodzaju talii, co nie koniecznie by się pokazywało co tydzień. Jak często miało by się pokazywać taki artykuł? Szczerze mówiąc kwestia uzgodnienia, jako że już nie zajmowała by się tym jedna osoba, więc mogło by być co tydzień, ale mogło by też być częściej albo rzadziej (ale bez przesady z częstością, patrz nie żeby codziennie się ukazywał nowy artykuł)

3) Wybory klanów opisywanych w artykułach.

Do tej pory było to robione na zasadzie głosowania, i powiem szczerze nie było to głupię, może i nie było to zbyt skomplikowane (dla głosujących), ale dla mnie (jako osoby tworzącej ankiety z głosowaniem) tak i nie jednokrotnie się machnąłem i wywaliłem jakiś klan nie dając klanu który miał wrócić do puli itp. . Więc tu wpadłem na nieco inny pomysł. Otóż omawialibyśmy tylko klany, które w najnowszym, angielskim dodatku z głównej serii, plus te do których wyszły karty w boosterach pobocznych po nim, ale z tych pobocznych wybierało by się tylko jeden klan na zestaw.

Teraz krótkie wyjaśnienie co mam na myśli dodatek z głównej serii i booster poboczny.

Booster poboczny to, na przykład Technical Booster czy Extra Booster lub Clan Booster (itp.)
Dodatek z głównej serii to np.: G Booster Set 13: Ultimate Stride 

Tak więc to tyle z mojej strony na chwilę obecną. Chciałbym abyście przeczytali to co napisałem (przynajmniej to drugą część) i wypowiedzieli się na temat tej wypowiedzi (tej drugiej części), a co do moich tłumaczeń to bym prosił o nie zbyt ostre linczowanie :P

2
Turnieje / Odp: Friendship STRIDE -Turniej ONLINE
« dnia: Październik 25, 2017, 12:06:35 pm »
Tak są próby. (ja ostatnio mam mało czasu żeby się do tego przyłączyć). Co do turniejów to było ich kilka (ale ten konkretny był w 2015).

Mimo wszystko ważne że coś się dzieje. Wiem że była całkiem nie dawno mowa o kolejnym turnieju online.

3
Nowe Dodatki / Odp: G Booster Set 13: Ultimate Stride
« dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:05:42 pm »
Nie.

A tak na poważnie, to na coś takiego czekałem do Aqua Force (choć wolałbym aby to było w Legend Decku, ale cóż narzekać nie będe)

4
Nowe Dodatki / Odp: G Booster Set 13: Ultimate Stride
« dnia: Wrzesień 27, 2017, 02:48:53 pm »
Błąd 404: musk nie został znaleziony.

Program "Elbem.exe" przestał odpowiadać.

Czy chcesz go uruchomić ponownie?

5
Nowe Dodatki / Odp: G Booster Set 13: Ultimate Stride
« dnia: Wrzesień 21, 2017, 11:17:13 am »
...
However, this card has the unknown Ultimate Stride ability, and it is from all clans of Magallanica/Dragon Empire.
 według tych zdań oznacza ze Karty z ZR moga występować ze wszystkich nations klanach który został przydzielony :D Hellfire Zeroth Dragon, Dragma będzie mógł być w Dragon Empire  i dobre pytanie jaki będzie miał skilla , na tą chwile przychodzi mi na myśl power up lub będzie miał aż 5 skilów do danego klanu nacji :/

Mała poprawka w zdaniu powyżej.

Co do całego Ultimate Stride to bym stawiał na coś w stylu, że nie może być pierwszym stridem i musi być jakoś 3/4 lub późniejszym.

Co do samych skilli to trzeba by się przyjrzeć co robi dana nacja w dużej mierze, więc nie zdziwiłbym się gdyby ten z Dragon Empire miał coś w stylu retiru RG oppa przy ataku plus restand i zwiększenie swojej mocy. Wstępny plan jakby to wyglądało (w nawiasach daje do jakich klanów skill by nawiązywał):
Pierwszy skill:  Kiedy atakuje zretiruj 1 RG przeciwnika z frontu i wyślij go do bind zonu (Narukami).
Drugi skill: Kiedy atakuje możesz zretirować ile chcesz swoich RG, jeśli to zrobisz zyskuje 5k mocy za każdego zretirowanego i jeśli zretirowałeś co najmniej 3 zyskuje Drive +1 na ten atak (Tachikaze).
Trzeci skill: Jeśli atakuje i jest blazing zyskuje Drive +1 (Kagero)
Czwarty skill: jeśli jego atak nie trafił, restandnij go (Murakumo).
Piąty skill: jeśli atakuje i przeciwnik ma więcej kart w ręce niż ty, przeciwnik musi zdiscardować kartę poza heal trigerem za każdym razem kiedy chce użyć G Guarda (Nubatama)

6
Nowe Dodatki / Odp: G Clan Booster 6: Rondo of Chaos & Salvation
« dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:02:42 am »
  :o

Okej.

Niewiem co powiedzieć.

Dobrze ze w link jokerach hej jakoś stawiałem na deletory.

Wells.  Chyba skórce jakiś dech z nimi prędzej czy później :)

7
Nowości i ogłoszenia / Odp: Spotkanko
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 05:47:25 pm »
Informuję że we Wrocławiu w sobotę, 02.09.2017, od godziny 10 do 15:30, może dłużej jeśli ktoś by chciał posiedzieć, odbędzie się, skromne bo skromne ale jednak, spotkanie w Magu Planszowym. Bardzo chętnie zapraszam.
;)
adres Maga Planszowego
Spoiler (click to show/hide)

Może chociaż by było wpisane, że był modyfikowany bo ktoś mógłby nie zauważyć, że było to modyfikowane i przyczepić się do mojego powyższego postu (tja wiem, że się czepiam, ale to po niekąd żeby później ktoś się mnie nie czepił, że zwracam uwagę na coś co już jest)

8
Nowości i ogłoszenia / Odp: Spotkanko
« dnia: Sierpień 31, 2017, 10:16:44 am »
Informuję że we Wrocławiu w sobotę, 02.09.2017, od godziny 10 do 15:30, może dłużej jeśli ktoś by chciał posiedzieć, odbędzie się, skromne bo skromne ale jednak, spotkanie w Magu Planszowym. Bardzo chętnie zapraszam.
;)


Ok jedna sprawa. Gdzie jest Mag Planszowy, na jakiej ulicy?

Ja wiem, jak dojść, ale z tym pytaniem chodziło mi o bardziej o wyjaśnienie dla nowych osób/osób które jeszcze ani razu nie były tam, żeby wyjaśnić jak dojść, lub przynajmniej dać im jakąś wskazówkę gdzie to jest.

Co do adresu Maga Planszowego to: Wroclaw, ulica Szewska 31

9
Nowości i ogłoszenia / Odp: Spotkanko
« dnia: Sierpień 30, 2017, 09:21:10 am »
Wstępnie będe.

Gdyby miało się to zmienić to napiszę :)

10
Nowości i ogłoszenia / Odp: Nadchodzące nowe premiery (Japonia)
« dnia: Lipiec 30, 2017, 02:39:09 pm »
Dostępne prawdopodobnie jako promki do turnieji tylko dla dziewczyn, oraz dotyczy to tylko Japonii.

Niewiadomo jeszcze kiedy i jak dostanie się to do Europy/USA

11
Nowości i ogłoszenia / Nadchodzące nowe premiery (Japonia)
« dnia: Lipiec 30, 2017, 01:49:29 pm »
No to tak był niedawno japoński Stream zrobiony przez Bushiroad w którym podali plan wydawania nowych dodatków do końca tego roku.

Podsumowanie streamu w tym filmie z YT: https://www.youtube.com/watch?v=OUqeDjTasqM

Z informacji: 1 października aktualny sezon anime (Next) się kończy i zacznie się nowy zatytowany Cardfight!! Vanguard G Z (Dragon Ball Z anyone :) )

Potwierdzone zostały także:
1) Nowe 2 legend decki (oba dla Touken Ranbu). Premiera 6 październik

2) Nowy trial deck i Clan Booster dla Link Joker (trial na Messiaha, a w clan boosterze support dla Chaos Breakera, Messiaha i Glendiosa)/ Premiera 20 października

3) G-BT13 (czyli 13 set) narazie nazwy jeszcze nie ma, ale wychodzi w listopadzie. W nim będzie support dla: Aqua Force, Angel Feather, Gold Paladin, Kagero, Tachikaze, Murakumo i Spike Brothers (mój portfel już płacze a wasze?)

4) Gdzieś w grudniu nowy rodzaj boostów, Nation  Booster, w którym będą wspierane klany z danej nacji. Pierwsze będzie Zoo czyli Neo Nectar, Megacolony i Great Nature.

5) Nowe G Unity dla Harriego i Nightrose (oba jako promki, najpewniej dla serii turnieji tylko dla dziewczyn które są dość popularne w Japonii)

Przypominam, że powyższa lista dotyczy japońskiej strefy karcianki

12
Nowe Dodatki / Odp: G Booster Set 12: Dragon King's Awakening
« dnia: Lipiec 20, 2017, 03:30:17 pm »
Tak sobie czytam skille nowych Vanquisherów i moja reakcja: WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATT?!

"VBUSTER" - spoko pierwszy skill, GB3 to cos co ostatnio zauważyłem czyli: You get Drive +1, and you get Drive +1, and also you, you get Drive +1 too. (tja po angielksu to brzmi lepiej, niż brzmiało by to po polsku, a przynajmniej dla mnie)

"Sparking" - yymmmmm, darmowy Soul Charge lub Counter Charge plus bind karty z dropu oppa?! Bushiroad, ziom, co ty jarasz i ile za to płacisz. (i od razu uprzedzam Thunderstrike 4 w Narukami to łatwizna)

13
Talie Tygodnia / Odp: Głosowanie na klan następnej Talii Tygodnia
« dnia: Lipiec 12, 2017, 02:49:06 pm »
Kilka spraw bo nie dotrzymałem terminu wysłania artykułu Narukami:

Mam większe urwanie głowy w pracy niż sądziłem i nie miałem czasu by dosiąść i dokończyć artykuł, a nie chce wysyłać w połowie zrobiony artykuł.

Specjalny projekt: z jednej strony chciałbym go zrobić, z drugiej nie wiem czy będzie sens, bo i tak nikt by nic nie napisał na temat artykułu, lub tego jak jest zrobiony. Poza tym nie wiem czy będę miał czas, żeby to zrobić. Jeśli będę robić to możliwe, że ukaże się przed Narukami, bo ten artykuł chce aby wyszedł 21 Lipca

14
Guardian Circle / Odp: G Deck vs Normal Deck
« dnia: Lipiec 06, 2017, 07:18:23 pm »
Jedyne ograniczenie o jakim mi wiadomo to tak jak pisałem: regulacje (coś na zasadzie dodatkowej banlisty) na turniejach, i też rzadko się to spotyka.

Poza tym można spokojnie grać każdym deckiem jakim się chce (ostatnio grałem deckiem który miał G Unity, ale bardziej polegał na starszych kartach, a żeby powiedzieć dokładniej było to Bermuda Triangle na Duo)


15
Guardian Circle / Odp: G Deck vs Normal Deck
« dnia: Lipiec 06, 2017, 10:14:21 am »
Może. G decki nie są nową wersją karcianki lecz jej kontynuacją. Oczywiście są turnieje które ograniczają to jakich kart można używać tak zwanymi regulacjami (między innymi: G Regulation, który pozwala grać tylko kartami które zostały wydane w G Erze, lub otrzymały przedruk w niej). Gdzieś na forum o regulacjach turniejowych pisałem coś więcej (albo planowałem, bo nie pamiętam), ale link do tego tematu (jeśli jest) podam później bo teraz jestem w pracy. Chyba że jakaś inna dobra dusza zrobi to za mnie wcześniej :)

Poza tym jak pisał issack: starsze decki będą miały pod górkę w grach przeciwko G Deckom

Strony: [1] 2 3 ... 22